peopleKemal Caglayan date_rangeEylül 19 2019

irc Sohbet

irc Sohbet

Öncelikle irc Nedir Onu Açıklayalım

Internet Relay Chat (IRC): IRC Nedir? IRC, dünyanın her yerinden insanlar için sesli olarak değil, metinle çevrimiçi olarak tartışılabileceği sanal bir buluşma yeridir. Kullanıcı IRC ağındaki bir sunucuya bağlanmak için mIRC adlı küçük bir program kullanır, örneğin / server irc.roircop.info portu: 6697 (ssl) veya 6667 (ssl olmayan). Bu şekilde, RoizCop sunucu kanallarını kullanarak Socializam Sohbetiyle ilgili tartışmalara katılacaksınız; # Romanya ana kanalı, ya da #Fazan, #Scrabble veya #Trivia oyunları oynayarak fikrinizi geliştirirsiniz. Dünyanın neresinde olursa olsun, herkese açık olarak veya özellikle arkadaşlarınızla konuşabilirsiniz. Bu yolla IRC (iletişim servisi) hakkında çeşitli fikir, kaygı, ilgi alanı vb. İle iletişim kuracaksınız.

 

irc Sohbet için Neler Gereklidir. ?

irc Sohbet

irc Sohbet

Sosyal Ağları kullandığımız Tüm Teknolojik Platformlar irc Sohbet Desteklemektedir.

Bunlardan En popülerleri

 

Kişisel Bilgisayarlar (PC ) 

mIRC:  Bilgisayarlar için indireceğiniz Program ile Sohbete Bağlanmak için kişiselleştirilmiş ayarlar edinebilirsiniz.  Mirc indirmek için Tıklayınız 

isterseniz Tarayıcı ile Phyton & Node JS Ve Javascrip Dilleri Alt yapısı Kurulmuş HTML5 ile Bağlantı Kurmaya Hazır Web Bağlantısı Kurabilirsiniz.  Yazımızı Web üzerinden Okuyor iseniz Aramıza Katılmak için BURAYA Tıklayabilirsiniz.

Akıllı Mobil Cihazlar ( Sohbet Sitemiz için Örnekler ) 

Android : Mobil işletim sistemi olan Android için 3 Farklı Yöntem Kullanabilirsiniz

Birinci Yöntem – Mobil Tarayıcınız olan Chrome Uygulamasını Açarak http://irc.aychat.org:7051/ Adres Ve portu ile Bağlantı kurabilirsiniz.

ikinci Yöntem – Google Play Store da Androirc Uygulamasını indirerek irc.aychat.org:7051  Adresini Girerek Sohbete Başlayabilirsiniz.

ios işletim Sistemine Sahip Tüm Cihazlar için Yalnızca Safari Web tarayıcısı üzerinden Giriş Yapılabilir. Bunun için Yine Android de olduğu gibi, http://irc.aychat.org:7051/ Adresinden bağlantı kurabilirsiniz.

ios işletim sisteminde neden Yalnızca Web Tarayıcı üzerinden Bağlanabiliyorum diye Sorabilirsiniz. Bildiğiniz üzre Android Hem Güvenli Hemde Açık kaynakli bir işletim sistemidir. Fakat ios işletim sistemine sahip sistemler Daha çok içe kapanık olarak Güvenlik Kurabileceğini Düşünen bir Altyapıya Sahiptir. Örneğin Bluetooth ile Dosya aktarımını yalnızca kendi işletim sistemi ile yapar. Diğer Cihazlardan Alım yapmaz Ama Gönderim yapar. Netice itibari ile yazılımcılarımız ios işletim sistemi için bir uygulama Yazmaktalar fakat henüz Kararsız sürüm olduğu için Makalemize Eklemedik.

 

irc sohbet kanalları

Sohbet kanalları: En popüler kanal muhtemelen #Sohbet Dir .

Diğer kanalların bölgeye özgü özellikleri vardır, örneğin: #ankara – #istanbul  – #Antalya  gibi Büyük Şehirlerimizi de Temsil Eden  kanallar.

 

Böylelikle irc Sohbet Adlı makalemizin sonuna geldik. Daha Fazla makale okuyarak Sitemizde Hoşca Vakit Geçirmek isterseniz Sohbet kategorimizi önerebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir